Jak na bělení zubů

Jak se konečně dopracovat k bílým a zdravým zubům a udržet si bílé zbarvení co nejdéle? Víte o tom, že existuje bělení zubů u zubaře, ale zamýšlíte se také nad tím, jak na bělení zubů v pohodlí domova? Zuby se dají účinně a bezpečně vybělit i doma. Je třeba mít jen ten správný produkt a alespoň nějaké potřebné informace o problematice bělení zubů.

Jak mít zdravé a bílé zuby

Starejte se o zuby tak jak se to má a nemějte žádné výmluvy, nic neodkládejte! Dbejte na správnou techniku čištění zubů, používejte správné zubní kartáčky, zubní nit a alespoň jednou za týden i mezizubní kartáček.

Používejte kvalitní zubní pastu. Pro udržení bílých zubů, dokonalé odstranění zabarvení z povrchu zubů, zdravý chrup a ochranu před zubním kazem doporučujeme používat pravidelně a dlouhodobě bělicí zubní pastu Crest 3D White BRILLIANCE nebo jinou pastu Crest ze série 3D White. Nedoporučujeme ji pouze proto, že jde o pastu značky Crest, ale proto, že jde opravdu o pastu velmi vysoké kvality, s níž je spokojený vždy každý, kdo ji alespoň jednou použil. Vyzkoušejte ji alespoň jednou a uvidíte, že už ji nevyměníte za jinou.

Během bělení zubů pásky Crest dodržujte bílou dietu, neboli se vyhýbejte barvícím potravinám a nápojům jako například: káva, kolové nápoje, červené víno, čaj (zejména zelený a černý), červená řepa, špenát, mrkev, borůvky, kečup apod. Ideální je začít s bílou dietou už několik dní před bělicí kúrou a dodržovat ji i po bělení, podle možností co nejdéle. Základ pitného režimu by u vás měla tvořit voda. Pokud pijete cokoliv, co obsahuje cukr či barviva, bílému chrupu pomůžete, když si zuby opláchnete čistou vodou.

Během bělení se vyhýbejte citrusům kvůli jejich silným kyselinám.

Pokud kouříte, pokuste se kouření během kúry omezit na minimum.

Jak na bělení zubů
Bělení zubů může probíhat v pohodlí domova. Stačí mít ten správný produkt.

Ideální je před bělením zubů absolvovat dentální hygienu kvůli odstranění zubního kamene a povlaku z povrchu zubů. Není to nezbytnost, pásky účinkují i bez toho, ale zvýší to jejich účinek na maximum.

Při výskytu zvýšené citlivosti zubů po bělení zubů používejte pastu na citlivé zuby.

Po bělicí kúře používejte alespoň během prvních 4 týdnů jednou týdně gel na fluorizaci skloviny, například Elmex gel.

Zuby by si samozřejmě neměl bělit člověk, který má zubní kazy. Nejdříve je nutné kazy odstranit a bělit až potom. Dobré je též vědět, zda máte všechny plomby v pořádku, zda dobře těsní a zda není třeba některou případně vyměnit za novější. Bělení není vhodné pro lidí, kteří trpí zánětem dásní (krvácením dásní). Zánět je třeba léčit, pravidelně používat zubní nit a mezizubní kartáček.

Tohle jsou pouze základní rady jak na domácí bělení zubů. Pokud je budete dodržovat, budou vaše zuby bílé po dlouhou dobu. Na bělicí pásky Crest se můžete na 100 % spolehnout. Jde o nejpoužívanější a nejdůvěryhodnější produkt na domácí bělení zubů na světě, který pravidelně používají miliony lidí po celém světě. Stačí vám zkusit jedno balení a pak už vybělený úsměv jen udržovat, například i za pomoci těchto našich rad Jak na bělení zubů. Pro dokonalý efekt bělení zubů pásky Crest si prostudujte Rady jak používat pásky.